top of page

ZESPOŁY CZARNEJ STRZAŁY 4 RAZY NA PODIUM

W sobotę 13.05.2023 na naszych torach łuczniczych odbyła się Pierwsza Runda Ekstraklasy i I Ligi Łuczniczej oraz Pierwsza Runda Pucharu Polski Seniorów i Juniorów, a mamy się czym pochwalić, bo wszystkie zespoły reprezentujące nasz klub stanęły tego dnia na podium!


Największym osiągnięciem mogą pochwalić się panowie z zespołu Ekstraklasy Łuczniczej Mężczyzn - Mateusz Turek, Stanisław Sypion, Piotr Andrzejczak i Wojciech Tokarz - którzy stanęli na najwyższym, PIERWSZYM miejscu! Nasi zawodnicy dzielnie walczyli, wygrywając z zespołem Łucznika Żywiec, a następnie z zespołem Surmy Poznań, co dało im wyjście z grupy oraz awans do finału! Po bardzo emocjonującym pojedynku z zespołem Stelli Kielce, ich zmagania zakończyły się barażem, który nasi zawodnicy wygrali 27 do 24 punktów!


Co ciekawe, jest to PIERWSZE w historii klubu podium dla zespołu mężczyzn w rozgrywce Ektraklasy Łuczniczej!


To nie koniec naszych osiągnięć! Zespół Ekstraklasy Łuczniczej Kobiet - Martyna Stach, Natalia Michalska, Anna Kołodziejczyk - stanęły na drugim miejscu! Bezkonkurencyjnie wygrały pojedynki kolejno z zespołami: Marymontu Warszawa oraz Talentu Wrocław. Dzięki temu awansowały ze swojej grupy do pojedynku finałowego przeciw zawodniczkom Łucznika Żywiec, który również był bardzo zacięty. Nasze dziewczyny walczyły do ostatniej strzały i również doprowadziły do barażu, jednak tym razem Łucznik Żywiec pokazał swoją przewagę.

Dziewczynom także należy się WIELKA pochwała za bardzo wysokie wyniki i walkę do ostatniej strzały! BRAWO!


Co więcej, zespoły I Ligi Kobiet i Mężczyzn również zakończyły swoje zmagania na “pudle”!

Kobiety w składzie: Magdalena Lewandowska, Małgorzata Janicka, Anna Szymańska oraz Alicja Gadula stanęły na drugim miejscu podium!

Mężczyźni w składzie: Jarosław Michalski, Dutkowski Jakub, Grzegorz Feluś oraz Jacek Ślimok stanęli na trzecim miejscu!


Do strzelań eliminacyjnych Pucharu Polski Seniorów zakwalifikowały się dwie nasze zawodniczki - Natalia Michalska i Martyna Stach. Obie dziewczyny wygrały swoje pojedynki w 1/16 finału, jednak w 1/8 finału musiały uznać wyższość swoich przeciwniczek, obydwie z Żywieckiego Łucznika. Natalia i Martyna skończyły swoje zmagania w najlepszej 16, brawo dla nich!


Naszym zawodnikom i trenerom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a rodzicom i sędziom dziękujemy za czas poświęcony na organizację zawodów!


117 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Treningi odwołane!

Treningi dla wszystkich grup w dniach 12.04. oraz 13.04. zostają odwołane z powodu wyjazdu na zawody!

Comentarios


bottom of page