top of page

Złoto na Pucharze Europy U-18

W sobotę zakończył się Puchar Europy Juniorów Młodszych, na którym nasz klub reprezentowała aż dwójka naszych zawodników - Stanisław Sypion oraz Anna Kołodziejczyk. Warto dodać, że dla Ani był to debiut w Polskiej Reprezentacji.

Obydwoje pokazali bardzo dobrą formę!


Po bardzo wymagających kwalifikacjach w niesprzyjających warunkach atmosferycznych zarówno Ania i Stasiu zakwalifikowali się do strzelań drużynowych!


Drużyna juniorek młodszych (Anna Kołodziejczyk, Amelia Knopek - LKS Łucznik Żywiec, Otylia Strzałka - LKS Łucznik Żywiec) po pierwszym wygranym pojedynku z drużyną z Rumunii niestety musiała uznać wyższość drużyny z Ukrainy, tym samym zakończyła swoje zmagania na 8 miejscu.


Drużyna juniorów młodszych (Stanisław Sypion, Karol Rokita - KS Stella Kielce, Maksymilian Wider - LKS Łucznik Żywiec) również wygrała swój pierwszy pojedynek przeciwko drużynie juniorów młodszych z Bułgarii. Niestety kolejny pojedynek zakończył się porażką przeciwko zakwalifikowanej na pierwszym miejscu drużynie z Włoch, nasi zawodnicy drużynowo skończyli na 7 miejscu.


Anna Kołodziejczyk wygrała swój pierwszy pojedynek indywidualny, przeciwko koleżance z reprezentacji - Klaudii Pacion, LKS Makovia Makowisko - z wynikiem 7:3. Niestety w 1/16 finału Ani zabrakło przysłowiowego szczęścia i po bardzo zaciętym pojedynku musiała uznać wyższość zawodniczki z Ukrainy - Darii Koval. Pojedynek zakończył się wynikiem 4:6, a Ania ostatecznie zajęła 17 miejsce indywidualnie. Należą jej się wielkie gratulacje za odwagę i walkę podczas swojego debiutu na arenie międzynarodowej!


Największa sensację sprawił nam Stanisław Sypion, który prawie wszystkie pojedynki wygrywał z wynikiem 6:0 aby dojść do samego finału! Pojedynek o złoty medal dostarczył nam wszystkim nie lada emocji i toczył się aż do ostatniej strzały! Stasiu pokazał, że ma nerwy ze stali i w decydującym momencie trafił "10" i tym samym zapewnił sobie wygraną z wynikiem 6:4.


Jeszcze raz składamy naszym zawodnikom i ich trenerom serdeczne gratulacje i powodzenia na kolejnych startach!
79 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Treningi odwołane!

Treningi dla wszystkich grup w dniach 12.04. oraz 13.04. zostają odwołane z powodu wyjazdu na zawody!

Comments


bottom of page