top of page

Sportowy Laur Bytomia dla Grażyny Wojciechowskiej!

Zaktualizowano: 28 mar 2019

2 lutego w Teatrze Rozbark podczas gali wręczono Sportowe Laury Bytomia za 2018 rok. Sportowy Laur Bytomia to nagroda przyznawana przez prezydenta najlepszym bytomskim sportowcom za szczególne osiągnięcia. Na gali nie mogło zabraknąć reprezentantów Czarnej Strzały, którzy byli nominowani w kategoriach: - sportowiec junior - Klaudia Szmit - trener roku - Dawid Michalski - drużyna roku - Natalia Michalska, Martyna Stach, Klaudia Szmit, Anna Pieprzyca, Anna Szukalska, Klaudia Drzażdżyńska - dorobek sportowy/całokształt kariery - Grażyna Wojciechowska Sportowego Laura Bytomia otrzymała GRAŻYNA WOJCIECHOWSKA za dorobek sportowy!

Grażyna Wojciechowska - zawodniczka i trenerka Miejsko-Ludowego Klubu Sportowego „Czarna Strzała” w Bytomiu. Niepełnosprawna łuczniczka, która w 2012 roku reprezentowała nasz kraj podczas XIV Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie. Podczas swojej kariery sportowej reprezentowała kraj na Mistrzostwach Świata Osób Niepełnosprawnych w 2011 roku, Mistrzostwach Europy w 2010 oraz licznych Pucharach Świata i Europy Osób Niepełnosprawnych. Na jej koncie jest trzecie miejsce w Pucharze Świata Osób Niepełnosprawnych w Czechach, pierwsze miejsce w Pucharze Świata Osób Niepełnosprawnych drużynowo w Wielkiej Brytanii, drugie miejsce na podium na Drużynowych Mistrzostwach Polski – Ekstraklasa Łucznicza w 2013 r., ósme miejsce podczas Klubowego Pucharu Europy we Włoszech w 2014 roku.

Do jej najważniejszych sukcesów sportowych należą: 17. miejsce na Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie, trzecie miejsce na Mistrzostwach Europy w mikście we Francji. Grażyna Wojciechowska to ośmiokrotna medalistka Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych. Przez całą swoją karierę sportową rywalizowała na zawodach z zawodnikami pełnosprawnymi i niepełnosprawnymi.27 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Treningi odwołane!

Treningi dla wszystkich grup w dniach 12.04. oraz 13.04. zostają odwołane z powodu wyjazdu na zawody!

Comments


bottom of page