top of page

Klubowy Puchar Europy zakończony!


Nasze zespoły zakończyły zmagania w Klubowym Pucharze Europy w bułgarskim Ruse. Zespół kobiet (Anna Kołodziejczyk, Martyna Stach, Natalia Michalska) po dwóch wygranych i trzech przegranych pojedynkach uplasował się na 6. miejscu. Zespół mężczyzn (Piotr Andrzejczak, Szymon Stecki, Jakub Dutkowski) po zaciętej rywalizacji zakończył zmagania na 14. miejscu.


Zespół kobiet po kwalifikacjach zajął 6. miejsce tracąc jedynie 25 punktów do 4. miejsca i trafił do grupy „B” wraz z zespołami: Arc club de Nimes, Neuilly sur Marne ANC 93 oraz Les Archers de Rennes. Kobiety w zaciętym pojedynku pokonały zespół Neuilly sur Marne ANC 93, a w pozostałych dwóch pojedynkach musiały uznać wyższość rywali. Dzięki temu zajęliśmy w tabeli miejsce 3., co pozwoliło powalczyć o miejsce 5. w głównym turnieju. W niedzielę w pierwszym przejściu zdecydowanie wygrały z zespołem Phoenix Archery, a w drugim rankingowym pojedynku przegrały 3-5 z zespołem Brienon Sentinel, zajmując ostatecznie 6. lokatę, co daje najwyższe miejsce w historii występów żeńskich składów.


Zespół mężczyzn po kwalifikacjach zajął miejsce 12. i trafił do grupy „D” wraz z: Archers Riomois, Brienon Sentinel oraz Etyr 78. Nasi panowie po zaciętej rywalizacji musieli uznać wyższość swoich przeciwników, przez co zmagania grupowe zakończyli na 4. miejscu. Pozwoliło to na powalczenie o miejsce 13. z zespołem Phoenix Archery w niedzielnych zmaganiach. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-6 dla naszych zawodników i tym samym uplasowali się ostatecznie na 14. miejscu.


Na pochwałę zasługują Anna Kołodziejczyk i Jakub Dutkowski (medaliści tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży), którzy podczas kwalifikacji strzelili życiowe wyniki na dystansie 70 metrów. Ania sprawiła niemałą niespodziankę strzelając serię za 59 punktów.


Z tego miejsca jeszcze raz dziękujemy zarządowi Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Bytomiu za dofinansowanie udziału w tej imprezie sportowej.


Gratulujemy szczególnie naszym kadetom, juniorom oraz trenerowi!


A już w najbliższy weekend (24-25. września) zapraszamy do kibicowania naszym zawodnikom podczas finałowej V Rundy Pucharu Polski Seniorów i Juniorów oraz Drużynowych Mistrzostw Polski. Zawody te odbędą się w Bytomiu.


90 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Treningi odwołane!

Treningi dla wszystkich grup w dniach 12.04. oraz 13.04. zostają odwołane z powodu wyjazdu na zawody!

Comments


bottom of page