top of page

Historyczny wynik na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Zaktualizowano: 29 sie 2023

W dniach 20-23.07.2023 w Żywcu odbyła się XXIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Nasi zawodnicy w składzie: Anna Kołodziejczyk, Anna Szymańska, Martyną Niemczyk, Jakub Dutkowski oraz Stanisław Sypion podczas tego startu zdobyli aż 3 medale: 2 złote i 1 brązowy!!!


Złoty medal oraz Mistrzostwo Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zdobył nasz mikst w składzie: Anna Kołodziejczyk oraz Stanisław Sypion! Zajmując wysokie 2 miejsce po kwalifikacjach pewnie wygrali wszystkie swoje pojedynki i dotarli aż do finału, w którym zmierzyli się z zespołem Łucznika Żywiec. Pojedynek zakończył się wynikiem 6-2 dla naszych zawodników.

Mikst w składzie: Anna Szymańska i Jakub Dutkowski zajął 6 miejsce po rundzie eliminacyjnej.


Drugi złoty medal zdobyli nasi zawodnicy w drużynie reprezentującej województwo śląskie: Jakub Dutkowski, Stanisław Sypion, Sambor Murawski - Grot Ruda Śląska. Drużyna zajmowała 1 miejsce po kwalifikacjach, pewnie dotarła do finału, w którym zmierzyła się przeciwko drużynie województwa małopolskiego. Pojedynek trwał do ostatniej strzały i zakończył się barażem, w którym to drużyna śląska wygrała i zdobyła tytuł Drużynowych Mistrzów Polski Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży!


Drużyna kadetek w składzie: Anna Kołodziejczyk, Anna Szymańska oraz Martyna Niemczyk zakończyła swoje zmagania na 9 miejscu.


Indywidualnie najlepiej spisała się Anna Kołodziejczyk, która zdobyła brązowy medal i tytuł II Wicemistrzyni Olimpiady Młodzieży. Ania dopiero w pojedynku półfinałowym musiała uznać wyższość zawodniczki Łucznika Żywiec, przegrywając dopiero w barażu!


Anna Szymańska kończy zawody na 30 miejscu, a Martyna Niemczyk, której był to pierwszy tak duży start, uplasowała się na 48 miejscu.


Wśród juniorów młodszych najlepiej spisał się Jakub Dutkowski, który indywidualnie zakończył zawody na wysokim 9 miejscu. Zaraz za nim stanął Stanisław Sypią zajmując 12 lokatę. Obydwoje przegrali swoje pojedynki w 1/8 finału.


W klasyfikacji klubowej zajęliśmy bardzo wysokie 2 miejsce, co jest najwyższym wynikiem naszego klubu w przeciągu ostatnich 15 lat!


Wielkie brawa i gratulacje dla naszych zawodników oraz trenerów - Dawida Michalskiego, Grażyny Wojciechowskiej oraz Klaudii Szmit.
43 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Treningi odwołane!

Treningi dla wszystkich grup w dniach 12.04. oraz 13.04. zostają odwołane z powodu wyjazdu na zawody!

Comments


bottom of page