top of page

DRUŻYNOWE MISTRZYNIE POLSKI SENIOREK 2023

Zaktualizowano: 29 sie 2023

W dniach 25-27.08.2023 odbyły się 87 Mistrzostwa Polski Seniorów w Legnicy. Nasz Klub reprezentowali: Anna Kołodziejczyk, Martyna Stach, Natalia Michalska, Jakub Dutkowski, Stanisław Sypion oraz Piotr Andrzejczak.


Najważniejszym i największym osiągnięciem zawodów jest zdobycie złotego medalu oraz tytułu Drużynowych Mistrzyń Polski Seniorek na rok 2023 dla naszych dziewczyn - Martyny Stach, Anny Kołodziejczyk oraz Natalii Michalskiej. W 1/4 finału zmierzyły się z zawodniczkami UKS LUKS Wrocław, z którymi wygrały 6-0. Następnie odbył się ich pojedynek półfinałowy, w którym spotkały się z zawodniczkami SŁ Marymont Warszawa (Magdalena Zając, Aleksandra Ozdoba, Barbara Grzybek - obydwie drużynowe brązowe medalistki z Mistrzostw Świata Juniorów 2023). Nasze dziewczyny wygrały 6-2 i pewnie zameldowały się w finale, który strzelały przeciw drużynie LKS Łucznik Żywiec - liderkami zawodów. Nasza drużyna okazała się bezkonkurencyjna i pewnie wygrała finał 6-0, tym samym zdobywając tytuł Drużynowych Mistrzyń Polski Seniorek na rok 2023!

Jest to historyczny moment dla naszego klubu, ponieważ dziewczyny zdobyły tytuł mistrzyń polski aż po 13 latach od ostatniego złotego medalu mistrzostw polski seniorów! Co ciekawe, również w Legnicy 😉.


Kolejnym dużym sukcesem jest indywidualne 8 miejsce Natalii Michalskiej, która niestety musiała uznać wyższość zawodniczki KS Społem Łódź - Magdaleny Śmiałkowskiej, przegrywając 6-2. Co więcej, Natalia zajęła kolejno 7 i 8 miejsce podczas kwalifikacji FITA na odległościach 50m i 30m.


Martyna Stach po bardzo wyrównanym pojedynku niestety przegrała pojedynek 1/8 finału z Eweliną Jadczyk KS Boruta Zgierz, w punktach setowych 6-4, a tym samym walkę indywidualnie kończy na 9 miejscu. Warto wspomnieć, że Martyna zdobyła mały srebrny medal podczas kwalifikacji FITA, srebro na odległości 70m, dodatkowo 6 miejsca na odległościach 60m i 50m.


Anna Kołodziejczyk wygrała swój pierwszy pojedynek przeciw Tacjanie Matuszek z Łucznika Żywiec, strzelając w barażu pewną 9. Kolejny pojedynek strzelała również z zawodniczką Łucznika - Klaudią Płazą - indywidualną brązową medalistką tych mistrzostw. Po bardzo wyrównanym pojedynku niestety Anna uznała wyższość tej zawodniczki kończąc pojedynek z wynikiem 7-3, co w rezultacie daje jej 11 miejsce. Na tych zawodach Ania pobiła aż 7 swoich rekordów życiowych, wielkie gratulacje!


Piotr Andrzejczak niestety przegrywa swój pierwszy pojedynek 6-4, tym samym znajduje się na 57 miejscu.


Stanisław Sypion po pierwszej wygranej również przegrywa 7-1, indywidualnie kończy na 33 miejscu.


Jakub Dutkowski jako najmłodszy reprezentant naszego klubu wygrywa swój pierwszy pojedynek przeciwko Markowi Trzópkowi 6-4 po bardzo wyrównanej walce, a niestety w kolejnym musiał uznać wyższość swojego przeciwnika Sławomira Michalaka. Indywidualne zmagania kończy na 16 miejscu. Kuba pobił na tych zawodach 6 swoich rekordów życiowych, brawa!


Zespół mężczyzn zakończył swoje zmagania na 9 miejscu, ulegając zespołowi SŁ Marymont Warszawa 5-1.


Wszystkie 3 nasze miksty zakwalifikowały się do konkurencji eliminacyjnej. Miksty w składzie: Anna Kołodziejczyk, Piotr Andrzejczak oraz Natalia Michalska, Stanisław Sypion zakończyły swoje zmagania na 17 miejscu.

Mikst w składnie Martyna Stach i Jakub Dutkowski wygrał swój pierwszy pojedynek. W 1/8 finału niestety zawodnicy musieli uznać wyższość zawodników Marymontu Warszawa i tym samym ostatecznie uplasowali się na 9 miejscu.


Był to weekend pełen wrażeń i emocji. Jeszcze raz wielkie brawa i gratulacje zarówno dla zawodników, jak i dla trenerów - Dawida Michalskiego oraz Grażyny Wojciechowskiej!!!
66 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Treningi odwołane!

Treningi dla wszystkich grup w dniach 12.04. oraz 13.04. zostają odwołane z powodu wyjazdu na zawody!

Comments


bottom of page