top of page

Dobry występ na Olimpiadzie Młodzieży

Zawodnicy Czarnej Strzały Bytom w dniach 20 - 22 lipca strzelali podczas 25 Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w łucznictwie i Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Gorzowie Wielkopolskim. Do startu zakwalifikowało się 64 zawodników i 64 zawodniczki, w tym 11 zawodników z Województwa Śląskiego, z naszego klubu byli to: Natalia Michalska, Martyna Stach i Szymon Stecki.

Zawodnicy w ramach Mistrzostw Polski strzelali rundę WA1440, tj. kadeci 70/60/50/30 metrów, na których to walczyli o medale Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, kadetki strzelały 60/50/40/30 metrów. Najlepiej spisały się kadetki: Natalia Michalska zajęła 4 miejsce na 50 metrów oraz 8 miejsce na 30 metrów, Martyna Stach 8 miejsce na 50 metrów. Do medalu na dystansie 50 metrów Natalii zabrało 2 punktów.

Po udanych kwalifikacjach: Natalia 8 miejsce - 1274 punkty, Martyna 13 miejsce 1257 punkty, Szymon 1123 punkty miejsce 35, zawodnicy strzelali w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży: indywidualnie, zespołowo i w parach mieszanych - mikst. Drużynowo zespół kobiet "ŚLĄSK" (skład: Michalska, Stach, Hankus Łucznik Żywiec" zajęły 6 miejsce przegrywając wejście do strefy medalowej z Marymontem Warszawa 5:3, mężczyźni miejsce 11 "ŚLĄSK" (skład: Stecki, Kupczak Łucznik Żywiec, Adamek Dziesiątka Jaworze) przegrywając w 1/8 finału z zespołem województwa opolskiego.

Indywidualnie Natalia Michalska 6 miejsce, przegrywając ponownie w 1/4 finału, w walce o strefę medalową z Sylwią Zając Tramp Jarosław, Martyna Stach 17 miejsce, Szymon Stecki miejsce 33, po przegranym barażu 8:9 w 1/32 finału.


Gratulujemy naszym zawodnikom!

30 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Treningi odwołane!

Treningi dla wszystkich grup w dniach 12.04. oraz 13.04. zostają odwołane z powodu wyjazdu na zawody!

Komentarze


bottom of page