• Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Twitter - Czarny Krąg

Brązowy Medal Mistrzostw Polski Seniorów

W dniach 28-29.01.2023 gospodarzem XLI Halowych MIstrzostw Polski było miasto Luboń. Czarną Strzałę reprezentował zarówno zespół kobiet, jak i zespół mężczyzn, pod wodzą trenera Dawida Michalskiego. Kobiety wystąpiły w składzie: Anna Kołodziejczyk, Martyna Stach, Natalia Michalska oraz Małgorzata Janicka, a mężczyźni: Piotr Andrzejczak, Stanisław Sypion, Szymon Stecki, Wojciech Tokarz.

Podczas kwalifikacji najlepiej zaprezentowali się: Michalska - 8 miejsce (558), Stach - 10 miejsce (553), Kołodziejczyk - 30 miejsce (506). Bliski do zakwalifikowania się do najlepszej 32 był Piotr Andrzejczak (537), który uplasował się na 37 miejscu. Zespół mieszany, w składzie Michalska i Andrzejczak, został sklasyfikowany na 10 miejscu, zespół kobiet na miejscu 5, a zespół mężczyzn na miejscu 15, co umożliwiło strzelania wszystkim zespołom w rundzie eliminacyjnej. Również bliski do zakwalifikowania się do najlepszej 16 mikstów, był nasz drugi zespół w składzie: Stach i Sypion, którym zabrakło jedynie 3 punktów.

Martyna Stach w 1/16 uległa Łucji Wesołowskiej (Talent Wrocław) 4:6, a Anna Kołodziejczyk uznała wyższość Kamili Napłoszek (Marymont Warszawa) 2:6. Natalia Michalska w 1/16 zwyciężyła w barażu 10-10, a w 1/8 zmierzyła się z Anetą Karbownik (KS Stella Kielce), z którą przegrała dopiero po zaciętym pojedynku w barażu 9-9 (różnica 1 mm).

Zespół kobiet z powodzeniem wygrał pojedynek 1/4 z zespołem Mazowsze Teresin 6:2, co umożliwiło wejście do strefy medalowej, a w 1/2 uległ Łucznikowi Żywiec 0:6. Tym samym zawodniczki zdobyły brązowy medal oraz tytuł II-Wicemistrzyń Polski Seniorek na rok 2023.

Zespół Mężczyzn w 1/8 musiał uznać wyższość zawodników z żywieckiego klubu.

Mikst w 1/8 zmierzył się z zawodnikami Marymont Warszawa i po zaciętym pojedynku przegrali dopiero w barażu z wynikiem 17-18.

Jest to bardzo dobra prognoza dla naszych zawodników przed halowymi mistrzostwami Polski w ich własnych kategoriach, które odbędą się w marcu.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz trenerowi!