top of page

Brązowy medal Mistrzostw Polski Natalii Michalskiej

Zaktualizowano: 18 wrz 2023

W dniach 10-12.03.2023 w Piasecznie odbyły się XXXVIII Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów oraz XVI Halowe Mistrzostwa Polski Młodzieżowców. Reprezentantami Czarnej Strzały byli juniorzy: Małgorzata Janicka, Alicja Gadula, Aleksandra Makowska, Szymon Stecki, Piotr Andrzejczak, a także młodzieżowcy: Martyna Stach, Natalia Michalska, Wojciech Tokarz.


Podczas kwalifikacji najlepiej zaprezentowali się: Natalia Michalska - 3 miejsce, Martyna Stach - 6 miejsce, a także Piotr Andrzejczak - 10 miejsce. Do grupy 32 najlepszych zawodników zakwalifikował się również Wojciech Tokarz. Blisko „32” była Małgorzata Janicka, która ostatecznie zajęła 33 miejsce.


Wojciech Tokarz uległ w 1/16 Bartłomiejowi Ostaszowi (KS Agros Zamość) 0:6. Martyna Stach w 1/8 uznała wyższość Aleksandry Rutkowskiej (LKS Mazowsze Teresin) 2:6. Bliski wejścia do najlepszej ósemki był Piotr Andrzejczak, po tym jak pokonał w 1/16 Filipa Grzebielucha (KSŁ Mewa Kołobrzeg) 6:4, lecz swoje strzelania zakończył w 1/8, dopiero po przeprowadzonym barażu 8:10 z zawodnikiem Kajetanem Klimasarą (ŁTS Zamek Suski Sucha Beskidzka). Indywidualnie najlepiej swoje strzelania zakończyła Natalia Michalska, która w 1/8 pokonała zawodniczkę Natalię Mazur (SŁ Marymont Warszawa) 6:2, w 1/4 zwyciężyła z Aleksandrą Rutkowską (LKS Mazowsze Teresin) 6:0, co umożliwiło wejście do strefy medalowej. Dopiero w 1/2 musiała uznać wyższość Kariny Kozłowskiej (LKS Łucznik Żywiec), czwartej zawodniczki Igrzysk Olimpijskich w Tokio z 2021 roku.


Zespół juniorek w składzie: Małgorzata Janicka, Alicja Gadula oraz Aleksandra Makowska w rundzie kwalifikacyjnej zostały sklasyfikowane na 7️⃣ miejscu. Po pojedynku z zespołem LKS Mazowsze Teresin, który zakończył się wynikiem 0:6, utrzymały tę lokatę.


Mikst młodzieżowców w składzie: Wojciech Tokarz, Natalia Michalska po kwalifikacjach uplasował się na 8️⃣ miejscu. W 1/8 zwyciężyli z zespołem LKS Mazowsze Teresin 6:2, a w 1/4 przegrali 1:5 z najwyżej sklasyfikowanym zespołem LKS Łucznik Żywiec.


Był to dobry występ i tym samym, dobre zakończenie tegorocznego sezonu halowego dla juniorów i młodzieżowców.Gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz trenerowi!A już za tydzień w Legnicy odbędą się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, w których udział weźmie 7-osobowa reprezentacja Czarnej Strzały. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!80 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Treningi odwołane!

Treningi dla wszystkich grup w dniach 12.04. oraz 13.04. zostają odwołane z powodu wyjazdu na zawody!

Comments


bottom of page