• Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Twitter - Czarny Krąg

Srebrny medal Halowych Mistrzostw Polski Seniorów

W dniach 10-11.02.2024 reprezentacja naszego klubu wystąpiła w XLII Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Krakowie.

Nasz klub reprezentowały 2 męskie zespoły (Stanisław Sypion, Jakub Dutkowski, Wojciech Tokarz oraz Piotr Andrzejczak, Jacek Ślimok, Grzegorz Feluś), a także zespół kobiet (Natalia Michalska, Martyna Stach, Anna Kołodziejczyk). W kategorii łuków bloczkowych naszym reprezentantem był Wincenty Ołowski.

Podczas kwalifikacji najlepiej zaprezentowali się:

Natalia Michalska - 3 miejsce (572), Martyna Stach (547), Stanisław Sypion - 25 miejsce (549), Anna Kołodziejczyk - 28 miejsce (532), Piotr Andrzejczak - 43 miejsce (530). Zespół kobiet został sklasyfikowany na 3 miejscu, najlepszy mikst na miejscu 7, a zespół mężczyzn na 14 miejscu. Drugi męski skład zajął ostatecznie 18 lokatę. Pozostałe zespoły mieszane znalazły się poza najlepszą szesnastką. Wincenty Ołowski zajął 46 miejsce.

W strzelaniach drużynowych zarówno zespół kobiet, jak i zespół mężczyzn musiał uznać wyższość zawodników z LKS Łucznik Żywiec kończąc swoje zmagania odpowiednio w 1/4 i 1/8 finału.

Mikst w składzie Natalia Michalska i Stanisław Sypion po zaciętym pojedynku odpadli w 1/8 finału z zespołem OŚ AZS Surma Poznań z wynikiem 3:5.

Indywidualnie najlepiej spisała się Natalia Michalska, która dotarła aż do finału, gdzie zmierzyła się z Magdaleną Śmiałkowską-Zawiszą (KS Społem Łódź). W pojedynku o złoto nasza zawodniczka uznała wyższość swojej przeciwniczki uzyskując wynik 1:7 i zdobyła tym samym srebrny medal oraz tytuł Halowej Wicemistrzyni Polski Seniorek na rok 2024. Jest to również historyczny moment, gdyż ostatni medal Halowych Mistrzostw Polski Seniorów został zdobyty w 2012 roku!

Do pojedynków indywidualnych zakwalifikowali się również Martyna Stach, Anna Kołodziejczyk oraz Stanisław Sypion. Ania uległa Natalii Leśniak (LKS Łucznik Żywiec) 2:6, a Stasiu Maksymilianowi Osuchowi 4:6. Oboje uplasowali się na 17 miejscu. Martyna Stach mierząc się z Klaudią Płazą (LKS Łucznik Żywiec) zakończyła zmagania na wyniku 1:7, co dało jej 9 lokatę.

Gratulacje dla naszych zawodników oraz trenera Dawida Michalskiego.