top of page

Brązowy medal na Ogólnopolskiej OIimpiadzie Młodzieży

Udany start zaliczyli zawodnicy Czarnej Strzały na 28 Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Krakowie. 64 zawodników i 64 zawodniczki przez 3 dni na łuczniczych torach krakowskiej Płaszowianki.

Do finałów 28 OOM Małopolska 2022 zakwalifikowało się 5 zawodników: Jakub Dutkowski, Anna Kołodziejczyk, Matylda Kalaga, Alicja Gadula i Anna Szymańska.

Najważniejszym sukcesem jest brązowy medal i tytuł II Wicemistrzów Polski w kategorii mikst, jest to największy sukces od 11 lat!

Poniżej pełna relacja z OOM:

Po dobrych kwalifikacjach w systemie 2x60 metrów, zawodnicy przystąpili do eliminacji drużynowej, mikstów i indywidualnej.

Zespół kobiet Czarnej Strzale uległ w 1/8 finału Obuwnikowi Prudnik 3:5. Klubowy mikst w składzie Dutkowski, Kołodziejczyk z powodzeniem w 1/12 finału wygrał w barażu 18-17 z AZS OS Surma Poznań, w 1/8 finału w barażu 20-18 z Małopolską I, w ćwierćfinale 6:2 z LKS Łucznikiem Żywiec II, jednak w półfinale musieli uznać wyższość zespołu Łucznik Żywiec I i ulegli 3:5 zajmując ostatecznie 3 miejsce.

Indywidualnie w 1/32 finału pewnie zwyciężyli swoje pojedynki: Dutkowski, Kołodziejczyk i Szymańska, która w bratobójczym pojedynku wygrała 6:4 z Alicją Gadulą.

W 1/16 finału do kolejnej rundy przeszły dwie zawodniczki, Kuba Dutkowski przegrał 6:2 i finiszował na 18 miejscu.

W 1/8 finału Anna Szymańska zwyciężyła w barażu 9-9 (różnica 0,5 cm) i tym samym znalazła się w najlepszej ósemce OOM. Anna Kołodziejczyk przegrała 6:0 i zajęła 10 miejsce.

W ćwierćfinale Anna Szymańska musiała uznać wyższość mistrzyni OOM przegrywając w zaciętym pojedynku 6:2 i finiszując na 7 miejscu.

W klasyfikacji klubowej zajmujemy 6 miejsce z dorobkiem 16 punktów!

Ogromne brawa dla naszych zawodników za bardzo dobrą postawę i bardzo dobre wyniki!

I

16 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Trening 17.04 - odwołany!

Uwaga!‼️ dzisiejszy trening z powodów atmosferycznych ☔️ zostaje odwołany! Dzisiejsze zajęcia zostaną przeniesione na piątek 19.04

Treningi odwołane!

Treningi dla wszystkich grup w dniach 12.04. oraz 13.04. zostają odwołane z powodu wyjazdu na zawody!