top of page

39 Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów

W dniach 30-31 stycznia nasza reprezentacja w składzie: Bartosz Filip, Bartosz Kayser, Natalia Michalska, Anna Pieprzyca, Martyna Stach, Klaudia Szmit i Wojciech Tokarz startowali w 39 Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Wilkowicach.

W kwalifikacjach wysoko uplasowały się: Martyna Stach 4 miejsce (571 pkt. /284 i 287/) i Natalia Michalska 15 miejsce (551 pkt. /276 i 275/).

W strzelaniach zespołowych: zespół kobiet finiszował na miejscu 8, a zespół mężczyzn na miejscu 9.

W strzelaniach par mieszanych - miksty dwa nasze zespoły zakwalifikowały się do najlepszej 16, gdzie w 1/8 finału drugi zespół (Michalska, Tokarz) przegrał 0:6 z Społem Łódź I, pierwszy zespół (Stach, Kayser) w 1/8 finału wygrał z wyżej rozstawionym Zrywem Dobrcz w barażu 19-18, jednak w 1/4 finału uległ mistrzowskiemu zespołowi z Łodzi i finiszował na 7 pozycji.

W strzelaniach indywidualnych mogły zaprezentować się 2 zawodniczki: Martyna Stach i Natalia Michalska. Martyna Stach w 1/16 finału pokonała 6:2 Monikę Żurko z Marymontu Warszawa, w 1/8 finału 6:2 Klaudię Płaze z Łucznika Żywiec, jednak w pojedynku o wejście do strefy medalowej przegrała w bardzo zaciętym pojedynku z Zuzanną Bączyk z Marymontu Warszawa 4:6 (serie: 28-28; 29-29; 30-30; 29-30; 30-30) finiszując na 5 miejscu. Natalia Michalska w 1/16 finału wygrała ze złotą medalistką Halowych Mistrzostw Europy z 2017 roku - Karoliną Farasiewicz 7:1, jednak w 1/8 finału musiała uznać wyższość Natalii Leśniak z Łucznika Żywiec 1:7.

Pozostałe miejsca naszych zawodników:

5 miejsce - Martyna Stach

7 miejsce - mikst: Martyna Stach, Bartosz Kayser,

8 miejsce - zespół kobiet: Natalia Michalska, Anna Pieprzyca, Martyna Stach, Klaudia Szmit

9 miejsce - zespół mężczyzn: Bartosz Filip, Bartosz Kayser, Wojciech Tokarz