top of page

34 Młodzieżowe Mistrzostwa Polski

Kolejna, bo już 3 impreza Mistrzostw Polski z rzędu za nami! W miniony weekend reprezentacji "Czarnej Strzały" brali udział w 34 Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Dobrczu. Nasz Klub reprezentowało, aż 13 zawodników - 7 kobiet i 6 mężczyzn.

Najlepszym rezultatem były strzelania drużynowe Pań, które w składzie: Anna Jasiewicz, Daria Raszkowska i Klaudia Szmit zdobył 3 miejsce, brązowy medal i tytuł II Drużynowych Wicemistrzyń Polski na rok 2019!

Panie w 1/8 finału po dobrych kwalifikacjach zajęły 4 miejsce i pierwszy pojedynek miały "wolny", w drugim wygrały z Mazowszem Teresin 5:3, jednak w pojedynku o wejściu do finału przegrały z Obuwnikiem Prudnik 0:6.

W strzelaniach pozostałych drużyn, tj.: II zespół kobiet - miejsce 10, I zespół mężczyzn miejsce 11, a II zespół 12 miejsce. W strzelaniach mikstów I zespół w składzie Klaudia Szmit i Mateusz Turek przegrali w 1/8 finału z MRKS Gdańsk 5:3 i zakończyli zmagania na 11 miejsce, II zespół w składzie Daria Raszkowska i Łukasz Ruciński zakończyli strzelania na 24 miejsce.

Indywidualnie najlepiej strzelali: Klaudia Szmit miejsce 15, Mateusz Turek miejsce 16 - oboje przegrali pojedynki o wejście do najlepszej ósemki, w 1/16 finału przegrały swe pojedynki Daria Raszkowska 21 miejsce, Julia Rachel 29 miejsce, Anna Jasiewicz 31 miejsce, Kinga Szopińska 32 miejsce.

W klasyfikacji klubowej "Czarna Strzała" z dorobkiem 65 punktów zajęła 5 miejsce.