XXXII Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Żywcu

W miniony weekend na torach klubu LKS "Łucznika" Żywiec odbyła się  najważniejsza impreza w ciągu roku dla zawodników w kategorii młodzieżowców. Nasz klub reprezentowała liczna grupa, zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Na uwagę zasługuje Kinga Grzyśka, która zajęła wysoką piąta pozycję po emocjonujących pojedynkach z Ingą Hotek (Łucznik Żywiec), Klaudią Kleszcz (Marymont Warszawa) oraz Małgorzatą Góral, Mistrzynią Polski w roku 2016 (Stella Kielce), z którą przegrała w barażu 7:9. Wraz z koleżankami z drużyny Anną Pieprzycą  oraz Sandrą Kazyk zajęły trzecie miejsce w konkurencji drużynowej ZORWA i tytuł II V-ce Mistrzyń Polski na rok 2017! Dziewczyny pokonały zespół "Łucznika" Żywiec, PTG "Sokół" Radom i uległy wyżej notowanemu zespołowi KS "Społem" Łódź, który ostatecznie zajął drugą pozycję. Drugi zespół damski "Czarnej Strzały" w składzie Małgorzata Bednarz, Sandra Śmietana oraz Nicole Kasprzyk uległ w 1/8 finału pierwszemu zespołowi "Łucznika" Żywiec 0:6. Zarówno pierwszy jak i drugi skład drużyn męskich odpadł w 1/8 finału ulegając 0:6 odpowiednio zespołowi AZS OŚ "Surma" Poznań  (V-ce Mistrzowie Polski na rok 2017) i "Stelli" Kielce (obecni Drużynowi Mistrzowie Polski w kat. młodzieżowców). Pierwszy zespół strzelał w składzie Mateusz Turek, Paweł Witek oraz Maciej Witanowski, natomiast w drugim składzie pojawił się Rafał Sznura, Filip Gamoń, Bartosz Karczmarczyk oraz Tomasz Lewek. Do klasyfikacji mikstów załapał się pierwszy skład "Czarnej Strzały" Kinga Grzyśka i Mateusz Turek, którzy dzielnie walczyli w pojedynku z zespołem "Resovii" Rzeszów, ostatecznie im ulegając i zajmując miejsce poza najlepszą ósemką zespołów mieszanych. W pojedynkach indywidualnych oprócz Kingi Grzyśki daleko zaszedł Mateusz Turek, odpadając w 1/8 z wyżej notowanym zawodnikiem Jakubem Banaszakiem z BKS Bydgoszcz. Anna Pieprzyca, Sandra Kazyk i Sandra Śmietana zostały wyeliminowane w 1/16 rozgrywek, zajmując miejsca tuż za najlepszą szesnastką zawodniczek w kraju. 
Osiągnięcia te spowodowały, iż w klasyfikacji klubowej MLKS "Czarna Strzała" zajęła szóste miejsce zdobywając 56,2 pkt zaraz za takimi klubami jak GLKS "Unia" Pielgrzymka, "Obuwnikiem" Prudnik, "Łucznikiem" Żywiec, "Talentem" Wrocław czy "Marymontem" Warszawa, a przed "Stellą" Kielce i KS "Społem"  Łódź. W klasyfikacji województw nasz klub wraz z "Łucznikiem" Żywiec zajął trzecią lokatę.

2017 © MLKS Czarna Strzała. Wszelkie prawa zastrzeżone.