X Klubowy Puchar Europy Iasi/Rumunia

W dniach 16-17.09.2017 dwie drużyny "Czarnej Strzały" wzięły udział w jubileuszowym X Klubowym Pucharze Europy, który odbył się w Iasi/Rumunia. Zespół mężczyzn w składzie: Bartosz Filip, Mateusz Turek i Igor Wolski zajął po kwalifikacjach 14. lokatę i trafił do grupy "C" wraz z takimi zespołami jak Les Archers de Rennes (Francja), Cheetah (Rosja) i Club S'Arc D'Eivissa (Hiszpania). Nasi Panowie w zaciętym pojedynku pokonali zespół Hiszpanii, a w pozostałych przypadkach mimo zaciętej walki musieli uznać wyższość rywali. Zespół kobiet w składzie Klaudia Szmit, Kinga Grzyśka i Anna Pieprzyca po kwalifikacjach zajmował 11. pozycję i również trafił do grupy "C" z takimi zespołami jak Neuilly sur Marne (Francja) i Arc En Ciel Voveen (również Francja). Niestety Panie musiały uznać wyższość przeciwniczek i nie udało im się wyjść ze swojej grupy, lecz trzeba przyznać, że zawodniczki trenera Michalskiego prowadziły emocjonującą walkę w pojedynkach drużynowych. Drugiego dnia zawodów zawodnicy i zawodniczki Czarnej Strzały Bytom walczyli o miejsca 5-17. Męski zespół po dwóch stoczonych pojedynkach uplasował się na 12 pozycji, jak również nasze Panie obrały tą pozycję w klasyfikacji generalnej.
Pod względem wyników nie był to najmocniejszy występ drużyn Czarnej Strzały, jednak nauczył naszych zawodników rywalizacji na wyrównanym poziomie z zespołami europejskimi. Był to wyjazd bogaty w wielobarwne emocje sportowe, który ukształtował w naszych zespołach mocnego ducha walki. Miejmy nadzieję, że zawodnicy podbudują swoją formę i w przyszłym roku sprawią miłą niespodziankę kibicom poprzez zajęcie wysokich pozycji.

Poniżej prezentujemy krótki filmik relacjonujący cały wypad, podczas którego mieliśmy okazję przejechać ponad 2 000 km przez Słowację, Węgry i malowniczą Rumunię, zwiedzić jedno z największych rumuńskich miast, a także strzelać w pięknych okolicach lotniska w Iasi

CZARNA STRZAŁA NA KLUBOWYM PUCHARZE EUROPY

To wszystko było możliwe dzięki wsparciu sponsorów, którym serdecznie dziękujemy! Szczególne podziękowania należą się firmie Ekoprod sp. z o.o., Głównemu Instytutowi Górnictwa w Katowicach, Spółce Węglokoks Kraj sp z o.o. oraz Indywidualnym Darczyńcom z portalu zrzutka.pl.

Gratulujemy występu zawodnikom i trenerowi!

 

2017 © MLKS Czarna Strzała. Wszelkie prawa zastrzeżone.