Pierwsze miejsce dla Klaudii Szmit!

PIERWSZE MIEJSCE W MIĘDZYNARODOWYM PUCHARZE GÓR OPAWSKICH DLA KLAUDII SZMIT!
Zawodnicy trenera Dawida Michalskiego w ten weekend zmierzyli się z pierwszymi zawodami w sezonie letnim. Liczna reprezentacja Czarnej Strzały zmagała się z wietrznymi warunkami na ziemi prudnickiej. Najlepiej poradziła sobie juniorka KLAUDIA SZMIT, która po sobotnich kwalifikacjach uplasowała się na 10. miejscu w kategorii kobiet open z wynikiem 549 pkt, a po zaciętych pojedynkach wygrała zawody! Na swojej drodze do zwycięstwa musiała zmierzyć się z Anną Tobolewską (Zryw Dobrcz), czwartą zawodniczką Mistrzostw Świata Juniorów w Argentynie z zeszłego roku, wygrywając z nią wynikiem 6:4, następnie z Magdaleną Śmiałkowską (Społem Łódź), multimedalistką Halowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski 2018, potem z doświadczoną zawodniczką Obuwnika Prudnik Dominiką Byrą, a w finale z Adrianną Trzebińską (Talent Wrocław), Młodzieżową Mistrzynią Polski z 2017 roku. Brawa dla Klaudii!!!
W kategorii kobiet open startowała również seniorka Anna Pieprzyca (527 pkt), plasując się na 12 pozycji po kwalifikacjach, a w pojedynkach indywidualnych zaraz za najlepszą ósemką zawodniczek. Na dystansie 70 m konkurowała również juniorka Klaudia Drzażdżyńska, zajmując 15 miejsce.
Wśród Panów najlepiej w kwalifikacjach zaprezentował się Mateusz Turek (586 pkt i 13 miejsce), jednak w pojedynkach indywidualnych zabrakło mu szczęścia i znalazł się poza najlepszą "16" mężczyzn. W tabeli możemy również znaleźć takie nazwiska jak Jakub Nowak (493 pkt i 29 miejsce), Bartosz Kayser (507 pkt i 24 miejsce), Bartosz Filip (32 miejsce z 448 pkt) i Igor Wolski (422 pkt i 34 miejsce).
W zawodach brali udział także kadeci na dystansie 60 m, wśród których Martyna Stach (531 pkt) zajęła 13 lokatę po kwalifikacjach, Natalia Michalska (464 pkt) i Wojciech Tokarz (439 pkt) (oboje 25. miejsce po kwalifikacjach). Dodatkowo Martyna w niedzielę obchodziła swoje szesnaste urodziny, więc składamy serdeczne życzenia: sukcesów sportowych oraz pobicia wszelkich rekordów życiowych!
Ten weekend był ważnym sprawdzianem dla naszych zawodników przed przyszłotygodniową Pierwszą Rundą Pucharu Polski Seniorów i Ekstraklasą Łuczniczą. Przypomnijmy, że w zeszłorocznej edycji Ekstraklasy nasze Panie zdobyły drugie miejsce i tytuł Drużynowych V-ce Mistrzyń Polski na rok 2017, a Panowie uplasowali się tuż za podium na czwartym miejscu. Trzymamy mocno kciuki za naszych już w najbliższą sobotę!!!