Mistrzostwa Polski Studentów

Wśród licznej rzeszy studentów dobrze zaprezentowali się zawodnicy naszego klubu na Mistrzostwach Polski Studentów, które odbyły się 9.10.2016 roku w Żywcu. Wśród studentek Kinga Grzyśka znalazła się tuż za osemką najlepszych studentek w kraju, po kwalifikacjach uzyskała 579 pkt, co dało jej 9 lokatę. W tej samej kategorii startowała Anna Pieprzyca, zajmując 13 miejsce po kwalifikacjach (480 pkt), a w pojedynkach indywidualnych niestety odpadła w 1/8 finału. Świetnie spisał się Mateusz Turek, startując po raz pierwszy w takiej imprezie sportowej - po kwalifikacjach zdobył 584 pkt oraz w pojedynach indywidualnych zajął wysoką 5 lokatę, odpadając w pojedynku o szansę na medal w barażu 8:10. W zawodach strzelał także trener Dawid Michalski, który po kwalifikacjach zajął 12. miejsce, a w pojedynkach indywidualnych wytoczył ciężką walkę z Maciejem Fałdzińskich, V-ce Mistrzem Świata, przegrywając ostatecznie 2:6 i odpadając w 1/8 finału. Dobrą passę nasi zawodnicy uzyskali w pojedynkach mikstowych: Kinga i Dawid stali się ósmą drużyną Mistrzostw Polski, a Mateusz z zawodniczką Martą Długoszek (Łucznik Żywiec) zajęli mocną 5 pozycję! Dodatkowo Mateusz w zmaganiach drużynowych zajął pierwsze miejsce wraz z kolegami z Łucznika!

Gratulacje dla naszych Studentów oraz powodzenia w rozpoczynającym się roku Akademickim!