LXVI Mistrzostwa Polski Juniorów w Zamościu

W dniach 4-6.08.2017 w Zamościu odbyły się LXVI Mistrzostwa Polski Juniorów, w których brała udział reprezentacja naszego klubu w składzie Klaudia Szmit i Łukasz Ruciński. Zawodnicy na kwalifikacjach strzelali konkurencję WA 1440. Po pierwszym dniu zmagań, po odległościach długich Klaudia Szmit uplasowała się na 7 pozycji wynikiem 618 pkt. Zawodniczka wystrzelała 304 punkty na odległości 70 m, zajmując 6 pozycję oraz 314 punktów na dystansie 60 m i 8 miejsce. Łukasz Ruciński po odległościach długich zajmował 66. pozycję.  W sobotę juniorzy zmagali się z dystansem 50 i 30 m. Nie był to dla nich udany dzień, jednak w klasyfikacji po czterech odległościach Klaudia (265, 307 pkt, co w sumie dało 1190 punktów) zajęła 18. miejsce, a Łukasz utrzymał swoją pozycję. W niedzielę wychowankowie trenera Dawida Michalskiego walczyli w Indywidualnej Olimpijskiej Rundzie FITA (IOR).  Łukasz Ruciński (739 punktów) zakończył zawody na 67 pozycji, a Klaudia Szmit stoczyła 3 pojedynki i ostatecznie uplasowała się na dziesiątym miejscu. Nasza juniorka walczyła z Anną Englert z Leśnika Poznań wygrywając 6:0, następnie z wyżej notowaną Marleną Kocaj z CWKS Resovii Rzeszów również wygrywając 6:0 a w kolejnym meczu musiała uznać wyższość Marty Maciejewskiej (druga pozycja po kwalifikacjach) z kieleckiej Stelli przegrywając 4:6.
Juniorzy dorzucili kolejne 3 punkty do puli punktów we współzawodnictwie dzieci i młodzieży, co po trzech startach daje sumę 71 punktów!

Gratulujemy występu naszym zawodnikom!

2017 © MLKS Czarna Strzała. Wszelkie prawa zastrzeżone.