III Runda Pucharu Polski Seniorów - Bytom

MLKS Czarna Strzała oraz miasto Bytom byli gospodarzem III Rundy Pucharu Polski Seniorów, w której brali udział wśród mężczyzn Mateusz Turek, a wśród kobiet Klaudia Szmit, Kinga Grzyśka oraz Anna Pieprzyca. Mateusz zdobył 7 punktów w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski strzelając w pierwszym dniu zawodów 537 punktów objął 10 pozycję. Dobrze zaprezentowała się również Klaudia Szmit, która zdobyła 17 punktów w klasyfikacji generalnej, strzelając wynik 562 i 583 pkt, pokonała w pojedynkach indywidualnych faworytkę Wioletę Myszor z Łucznika Żywiec, ostatecznie ulegając Kamili Napłoszek z Marymontu Warszawa 2:6  zajęła dwunastą pozycję wśród najlepszych łuczniczek w kraju. Kinga Grzyśka wraz z Anną Pieprzycą uplasowały się w drugiej dziesiątce zawodniczek powołanych na tą imprezę sportową. Warto wspomnieć, że aby wziąć udział w takich zawodach, zawodnik musi być członkiem Kadry Narodowej, co oznacza, że jest to impreza o bardzo wysokiej randze.
Ceremonię uroczystego zakończenia zawodów zaszczycił swoją obecnością V-ce Minister Sportu i Turystyki Jan Widera wraz z Prezydentem Miasta Bytomia Damianem Bartylą. Zwycięzcą tych zawodów okazał się wśród mężczyzn Oskar Kasprowski z Łucznika Żywiec oraz jego klubowa koleżanka Sylwia Zyzańska wśród kobiet.
Najbliższy start dla naszych zawodników to IV Runda Pucharu Polski Seniorów w Prudniku w dniach 24,25.06.2017.
Trzymamy kciuki za naszych zawodników i życzymy udanego startu!
2017 © MLKS Czarna Strzała. Wszelkie prawa zastrzeżone.