I Runda Pucharu Polski Seniorów OPEN

W minioną sobotę zawodnicy i zawodniczki "Czarnej Strzały" Bytom mieli okazję rywalizować z czołówką zawodników polskiego łucznictwa podczas odbywającej się w Prudniku I Rundy Pucharu Polski Seniorów OPEN. Najlepszą dyspozycję pośród ponad 100 startujących zawodników zaprezentowała juniorka Klaudia Szmit (1169 pkt), która po maratonie 4x70m uplasowała się na 14. miejscu, co dało jej możliwość strzelania pojedynków indywidualnych w systemie "każdy z każdym". W niedzielę Klaudia stoczyła 15 pojedynków, z czego cztery zakończyły się tryumfem: z Anną Tobolewską 6:0, czwartą zawodniczką Mistrzostw Świata w Argentynie, Wioletą Myszor 6:2, multimedalistką Mistrzostw Polski i Europy, Moniką Jurzak 6:0, reprezentantką kraju podczas Uniwersjady w Tajwanie i Mileną Barakońską 6:0, wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski. Ostatecznie dało to Klaudii 14 lokatę pośród najlepszych łuczniczek w kraju.
W zawodach wzięli udział również: Mateusz Turek (1150 pkt), co dało mu 32. pozycję wśród najlepszych polskich łuczników na dystansie 70 m oraz Anna Pieprzyca (923 pkt), która zajęła 33. miejsce. Kolejne pozycje zajęli: Piotr Łukasiewicz - 45. miejsce (1089 pkt.), Jakub Nowak - 49. miejsce (1032 pkt.) i Bartosz Kayser - 56. miejsce (952 pkt.).
W strzelaniach popołudniowych 2x70m mogliśmy także zobaczyć Natalię Michalską (444 pkt), która uplasowała się na 42 lokacie.