Dziewczyny na brąz!

Właśnie zakończyły się X Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i XXXII Mistrzostwa Polski Juniorów gdzie nasi zawodnicy w sobotę i niedzielę walczyli o medale i rekordy życiowe. Najlepiej zaprezentowała się Kinga Grzyśka (524 pkt), która zdobyła brązowy medal i tytul II V-ce Mistrzyni Polski Młodzieżówek na rok 2017! Z dobrej strony pokazały się również jej koleżanki z kategorii zdobywając wspólnie brązowy medal w konkurencji drużynowych Mistrzostw Polski Młodzieżowców w kategorii Kobiet na rok 2017 w składzie Kazyk Sandra (464 pkt) i Pieprzyca Anna (431 pkt). Do 16 najlepszych młodzieżowych mikstów załapały się wszystkie trzy zespoły Czarnej Strzały. W 1/8 pojedynku mikst w składzie Witanowski Maciej, Pieprzyca Anna uległ zespołowi ROKiS Radzymin przegrywając ostatecznie 0:6. W bratobójczym pojedynku mikst w składzie Witek Paweł, Kazyk Sandra ulegli pierwszemu zespołowi Czarnej Strzały 0:6. Następnie pierwszy skład trafił na zespół Marymontu Warszawa, gdzie po pełnym emocji pojedynku doprowadzili do wyniku 4:4, a w barażu ulegli 17 pkt do 19 pkt w strefie medalowej i ostatecznie wylądowali na piątym miejscu. Mężczyźni w pojedynkach drużynowych przegrali z bardzo mocną drużyną Talentu Wrocław 0:6 i zajęli siódmą pozycję. Skład męskiej drużyny to Turek Mateusz, Witek Paweł, Witanowski Maciej. W drugim dniu zmagań w pojedynkach indywidualnych zawodniczki Ania i Sandra natrafiły na siebie w 1/16 finału. Do najlepszej szesnastki młodzieżówek załapała się Anna Pieprzyca wygrywając z Sandrą Kazyk 6:2. W następnym przejściu Ania przegrała z obecną Halową Mistrzynią Polski Młodzieżówek Karoliną Farasiewicz (Obuwnik Prudnik) 0:6. Mateusz Turek zakwalifikował się do najlepszej dwudziestki zawodników w kraju i ostatecznie uległ w 1/16 finału z zawodnikiem Surmy Poznań.
W kategorii juniorów nasz klub reprezentował Łukasz Ruciński, któremu nie udało dostać się do 32 najlepszych zawodników w Polsce oraz Klaudia Szmit (538 pkt) która ustanowiła swój rekord życiowy. Niestety Klaudii nie udało się wygrać pojedynku w 1/16 i ostatecznie zajęła miejsce w drugiej szesnastce najlepszych juniorek w kraju.