Dobre zakończenie sezonu letniego 2017

Ostatni weekend to pracowity czas dla zawodników niemal każdej kategorii wiekowej w Czarnej Strzale Bytom. W piątek zawodnicy naszego klubu podjęli zmagania w XIII Międzynarodowym Pucharze Beskidów. W zawodach startowali: Natalia Michalska i Martyna Stach w konkurencji juniorek młodszych 2x60m, Igor Wolski, Bartosz Kayser, Bartosz Filip i Klaudia Szmit (juniorzy w konkurencji 2x70m), Mateusz Turek, Kinga Grzyśka oraz Anna Pieprzyca (młodzieżowcy w konkurencji seniorzy open 2x70m). Ostateczne wyniki oraz zajęte miejsca wkrótce będzie można znaleźć na stronie Polskiego Związku Łuczniczego. W sobotę zawodnicy zaprezentowali się w VI Turnieju Łuczniczym "Cały Bytom strzela z łuku" zorganizowanym przez klub LKS Tempo Stolarzowice. W kategorii senior open recurve women&men trzecie miejsce zajęła Agata Kazyk, czwarte Mateusz Turek, piąte Bartosz Kayser, ósme Klaudia Szmit, dziewiąte Bartosz Filip, dziesiąte Igor Wolski, dwunaste Anna Pieprzyca, trzynaste Wojciech Tokarz, czternaste Alan Walkarz w konkurencji 60 oraz 40m. W niedzielę swoją formę prezentowali młodzicy i młodziczki. W kategorii młodziczek starszych zwyciężyła Natalia Michalska, a drugą pozycję objęła Martyna Stach. Wśród młodzików zwyciężył Szymon Stecki, a Kamil Bożewicz uplasował się na czwartym miejscu. W klasyfikacji klubowej zajęliśmy trzecie miejsce. Zawody te były półmetkiem startów dla większości zawodników w ciągu poprzedniego tygodnia, ale także okazją do sprawdzenia swojej formy w okresie roztrenowania oraz czasem wolnym spędzonym z łukiem w ręku w formie rekreacyjnej. Pomimo tego, nasi zawodnicy wykazali się walecznością zajmując wysokie miejsca.W niedzielę reprezentanci klubu pokazali się w Mistrzostwach Polski Studentów zorganizowanych w Żywcu, skąd przywieźli największą ilość medali. Drużyna damska w składzie Klaudia Szmit, Kinga Grzyśka, Anna Pieprzyca i Sandra Śmietana wywalczyły srebrny medal Mistrzostw Polski Studentów na rok 2017, a skład męski Mateusz Turek, Maciej Witanowski i Dawid Michalski (na co dzień trener grup młodzik, junior, młodzieżowiec, senior) objął trzecią pozycję i zdobył medal brązowy. Również w konkurencji mikstów, czyli par mieszanych MLKS Czarna Strzała stała na pudle: mikst w składzie Anna Pieprzyca i Dawid Michalski oraz Klaudia Szmit i Mateusz Turek zdobyli brązowe medale Mistrzostw Polski Studentów, a trzeci zespół mikstowy Czarnej Strzały w składzie Kinga Grzyśka i Maciej Witanowski objęli piątą pozycję. Indywidualnie najlepiej zaprezentowała się Kinga Grzyśka zajmując ósmą pozycję w gronie studentek. Pozostali zawodnicy uplasowali się na miejscach 9-16.
Więcej zdjęć ze wszystkich startów już wkrótce! Zapraszamy do galerii zdjęć na naszej stronie internetowej www.czarnastrzala.com.pl
Po pracowitym weekendzie bogatym w miejsca medalowe zawodnicy Czarnej Strzały będą szlifować formę pod kątem ogólnorozwojowym i zgodnie z wcześniejszymi informacjami w najbliższym czasie rozpoczną sezon halowy.
Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy sukcesów i walki z niesprzyjającymi w ten weekend warunkami pogodowymi!